Bloody Roots, Mozso, Eye Beyond Sight – Koncertbeszámoló
2011. december 27. @ Marcali, Marcali Rock Klub
Négy nappal az év vége előtt egy frankó kis koncert reményében utaztam el a Somogy megyei kisvárosba. Természetesen a Bloody Roots neve volt csalogató, azt hiszem nem kell taglalnom, hogy miért. Sajnos szomorú apropója is volt a bulinak, ugyanis a város polgármestere megszüntette a helyiséget, így az utolsó koncertnek adott otthont az egykori tiszti klub. (Az épületet lebontják és parkolót építenek helyette.)
Belépve az ősrégi (szocreál) kis terembe, valóban klub buli hangulat fogadott. Falatnyi színpad, alig 100 embert befogadni képes helyiség, sovány felhozatallal (értsd árukészlettel) bíró büfé, cigarettafüst stb. Az est folyamán, a felvidéki Eye Beyond Sight lépett először színpadra. A 2003 óta aktív, eleddig két lemezzel büszkélkedő kvintettet most láttam, hallottam először. Húzós, groove orientált, thrash-es és szaggatott témákkal egyaránt felvértezett modern metalt kínál a banda, legfontosabb hatásaik között a Pantera-t, a korai Machine Head-et illetve kései Sepultura-t (nagyjából Roots idők) kell megemlíteni. Intenzíven zúztak a srácok a deszkákon, saját dalaikra, mint pl. The Sun And The Flood, God’s Bite vevő volt a publikum. Annak ellenére, hogy nem kifejezetten az én muzsikám, meggyőző volt az Eye Beyond Sight programja.
Borítékolható volt, hogy a Bloody Roots kitűnő koncertet ad. Egyrészt az Isten Kezében lemez nótái, másrészt a klasszikus Moby Dick dalok garantálták a jó hangulatot, a felhőtlen szórakozást. Smiciék nem gatyáztak sokat, egy intro után a Késői Fohász-szal (Tarcsai Ádám mekkorát dobolt!) csaptak bele a lecsóba és az utolsó Keresztes Vitézig bezárólag egy óriási bulit toltak. A klub méreteihez képest nagyon jó volt a hangzás –egyébként ez a másik két zenekarra is igaz volt-, töményen szólaltak meg a hangszerek, egyszóval hibátlan volt a produkció. A valamivel több mint egy órás programban egymást váltogatták az Isten Kezében album szerzeményei az olyan Moby Dick klasszikusokkal mint a Kiképzés, a Múló Álom vagy a Mennyből Az Angyal, megfejelve a névadó tétellel és a Refuse/Resisttel. Legyen szó fesztiválról, stadion koncertről vagy egy ilyen „mezei” klub buliról, Schmiedl Tamás nem veszi félvállról a produkciót, maximálisan kiszolgálja a közönséget, ahogy arról itt Marcaliban is tanúbizonyságot tett, kétségtelen, hogy hazánk egyik legszimpatikusabb frontembere. Természetesen a koncert nemcsak róla szólt, a zenekar többi tagja – Horváth Tamás (ex-Eczema, Cavum) basszusgitáros, Tarcsai Ádám dobos, Schmiedl Balázs gitáros – is kitett magáért, mindent elkövettek a jó hangulat kialakításának érdekében. Nem vitás, hogy megnyerték maguknak a publikumot, remélem mihamarabb visszatérnek a környékre.
A Mozso (Mostoha Zsoldos) Molnár Zsolt (ex-Fekete Sereg) új zenekara. Programjukra majdnem elfogyott a közönség, nagyon kevesen voltak a teremben, mikor elkezdték műsorukat. Tradicionális heavy metal hatásokból táplálkozó saját dalaik (pl. Hazug Biblia, Mocskos Város, Mostoha Zsoldos) közé –mintegy tiszteletadásként- beillesztették a Moby Dick Körhinta feldolgozását is. Annak ellenére, hogy kevesen voltak, a zenekar teljes erőbedobással zenélt, szimpatikus, lelkes hozzáállásukért mindenképpen dicséretben részesülnek.
Kellemes este volt, csak kár, hogy egy újabb rock/metal hellyel lettünk kevesebbet. Remélem Zsolt harca töretlen marad és nemsokára egy új metal klub nyílik a városban.
Ezt a cikket eddig 386 alkalommal tekintették meg.


