A 30 éves Ossian zenekar válogatásalbuma rekord idő alatt lett aranylemez, hiszen szerdai megjelenését követően vasárnap reggel máris elérte az elismerést jelentő példányszámot. Sőt, robog a platinalemez felé.
2016. augusztus 10-én, szerdán jelent meg az Ossian „30 év legszebb balladái” című válogatáslemeze a Hammer Records / Hammer Music gondozásában. A zenekar teljes korszakából szemezgető kiadvány – elsőként a csapat történetében – csak kizárólag a MOL benzinkutakon kapható.
A CD-t árusító benzinkutak listája alább található: goo.gl/x8ZgAu
A válogatás CD-n szereplő dalok:
- Ha te ott leszel velem
- Ahányszor látlak
- Éjféli lány
- Többet ér mindennél
- Magányos angyal
- Társ a bajban
- Még egy nap
- A régi láng
- Bilincs vagy ékszer
- Hűség
- A bátrakért
- A Tűz jegyében
- Nincs menekvés
- A hosszú álom
- Küldetés
- Asszony feketében
- Visszajövök
- Álmod legyen
- Csendesen
Az Ossian zenekar így ünnepi hétvégét tudhat maga mögött, hiszen nem csak a „30 év legszebb balladái”, hanem két korábbi lemez is elismerést kapott. Az „Az lesz a győztes” aranylemez, míg az „Öröktűz” paltinalemez státuszba lépett!
Az Ossian zenekar 30 éves jubileumi koncertje szeptember 10-én lesz Budapesten, a Barba Negra Track színpadán.
Az esemény oldala: www.facebook.com/events/
Akoncertet megelőzően még az alábbi helyszíneken lép fel:
augusztus 19. (péntek): Csókakő – Szabadtéri színpad
augusztus 20. (szombat): Vezseny – Sportpálya
augusztus 25. (csütörtök): Alsóörs – Zorall Sörolimpia
augusztus 26. (péntek): Hajdúnánás – Motoros találkozó
augusztus 27. (szombat): Sitke – Szabadtéri színpad
szeptember 3. (szombat): Tószeg – Szabadtéri színpad
szeptember 10. (szombat): Budapest – Barba Negra Track
Az Ossian weboldala: www.ossian.hu
Az Ossian Facebook-oldala: www.facebook.com/