
“A mese örök. A mese pedig azért örök, mert a közönsége is örök.“
Csukás István
A mese és a gyermeki lélek egy és mivel mindannyiunkban ott lakozik a gyermek, ezért hiszem, hogy mindannyiunkban ott él egy mese is. A második, Ódonra keresztelt Rém lemez célja, hogy a megelevenítse a magyar népmesei mondavilágot azok előtt akikben még élénken élnek a szülői esti mesélések emlékei és azok előtt is, akik már elfeledték azt.
Az Ódon című lemezen 10 dal kapott helyet, melyek közül mindegyik egy magyar népmesét dolgoz fel a black metal zeneiségével ötvözve. Az albumon megannyi a magyar undergroundban elismert vendégzenész közreműködött, akik játékukkal vagy hangjukkal egészen új szintre emelték azt a fajta old school black metalt, amit a Rém képvisel. A lemez a Metal ör Die gondozásában jelenik meg június végén CD-n, míg a kazetta verzió várhatóan a jövő év elején a Fekete Terror Productions kiadásában lesz beszerezhető.
Az első single dal, melynek címe Selyemrét alant a kattintás után hallgatható meg. A dalban a Rém klasszikus felállása, vagyis Mr.N. mellett Sándor Henrik a Hænesy, zenei attyának gitárjátéka hallható a tőle megszokott szinte mindenki mással összetéveszthetetlen stílusával. A dalt a címével megegyező Selyemrét című magyar népmese ihlette, melyben a magyar népmeséktől megszokott elemek, mint a hős királyfi, a gonosz boszorkány mellett a nyers és szögegyenes black metal minden stílusjegye egyaránt megelevenedik.
A lemezen hallható további vendégzenészek:
- Ferenczi Márton (Rivers Ablaze, Fragda) – Gitár
- Gagyi Attila (Crippled Fox, Hajnalpír) – Gitár
- Knot (Mephitic Grave, Kolp) – Gitár
- Rózsavölgyi Bence (Ghost Toast) – Gitár
- Jim Jones (Kolp, Ressurection Disorder, Mutilation Case, stb.) – Ének
- Knapp Oszkár (Rivers Ablaze, Fragda) – Ének
- Szakács Bence (Brygmus, Grrrmba) – Ének
- Mr.I. – Basszusgitár