Hírek

Rockzenével az életért!

Tegyünk együtt azért, hogy az intenzív ápolásra szoruló kisgyermekek életesélyei tovább növekedhessenek!

Székesfehérvár legnagyobb zenei eseménye, a FEZEN fesztivál, idén 17. alkalommal varázsolja városunkat 4 napra a zene fővárosává. A Fesztivál fennállása alatt folyamatos technikai és minőségi fejlődésen ment keresztül, így a tavalyi évben már 33.000 látogatót regisztrált. A rendezvény szervezői már évekkel ezelőtt felismerték: nem elég kiemelkedő teljesítményt nyújtani, meg kell találni azt az utat, amely a humán értékek felismeréséhez vezet. A FEZEN évek óta támogatja a helyi tehetséges fiatalokat a Tehetséges Zenészekért Alapítványon keresztül.

Idén felelős fesztiválhoz méltón, a vállalati közösségek bevonásával, a legvédtelenebbek, a koraszülött babák, és az intenzív ellátást igénylő kisgyermekek ápolását érintő nehézségekre szeretné irányítani a közvélemény figyelmét. A„Rockzenével az életért!” elnevezésű társadalmi felelősségi programmal  a Fejér Megyei Szent György Kórház Újszülött-, Csecsemő- és Gyermekosztálya részére szeretnének életmentő intenzív ágyat vásárolni.

A kezdeményezésről csütörtökön, 2013. április 25-én tartott hivatalos sajtótájékoztatót dr. Róth Péter, Székesfehérvár MJV alpolgármestere, Kovács Antal, a FEZEN Fesztivál főszervezője, és Dr. Szabó  Gabriella, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház orvos-igazgató helyettese.

„Az Intenzív ellátás speciális eszközöket és berendezések igényel. A korházi ágyak felújítása, korszerűsítése évek, sőt évtizedek óta csak részlegesen történt meg. Pedig az osztálynak igen nagy szüksége lenne egy-két különleges tulajdonságokkal is bíró, intenzív gyermekágyra, hogy a speciális ápolásra szoruló kisgyermekek életesélyei tovább növekedhessenek. A „Rockzenével az életért” programunkkal ebben szeretnénk tevőlegesen is segíteni” – mondta Kovács Antal a FEZEN főszervezője.

A program iránt érdeklődő és tevékenyen is segíteni tudó vállalatok munkatársai számára idén a szervezők kedvezményesen, 5900 Ft helyett egységesen 5.000-os áron biztosítják a napi belépőjegyeket, 2013. május 1-je és június 30-a között. Ebből az összegből – ajánlásuk szerint – 3.500 Ft-ot fizetne a dolgozó, míg a kampányban részt vevő vállalatok 1.500 Ft-ot finanszíroznak jegyenként. Így, a vállalati támogatásokból befolyt teljes összeget a szervezők átutalják a Fejér Megyei Szent György Kórház Újszülött-, Csecsemő- és Gyermekosztálya számára, ágyvásárlás címen címkézve. A további támogatásokra a rendezvény helyszínen is lehetőséget biztosítanak a látogatók és a fellépők számára, hogy ők is hozzájárulhassanak a gépek megvásárlásához.

„Székesfehérvár társadalmi kapcsolatokért felelős alpolgármesterként szeretném minden segíteni tudó vállalat, magánszemély figyelmébe ajánlani a FEZEN Fesztivál idei kezdeményezését. Örülök, hogy ez a fiataloknak szóló, minőségi zenei programot adó fesztivál gyökeret tudott ereszteni városunkban és büszke vagyok arra, hogy a szervezők a szórakoztatáson túl tekintve egy nemes célt is zászlajukra tűztek. Hiszem, hogy csak közösségi összefogással vihetünk véghez nagy dolgokat, erre az idén Székesfehérváron zajló Szent István Emlékév is jó példa. Rengeteg fiatal él városunkban és a FEZEN Fesztivál idején rengetegen jönnek el hozzánk más városokból. Önkormányzatunk éppen ezért segíti minden évben a fesztivál megrendezését. Örömmel látjuk, hogy a FEZEN nemcsak a társadalmi felelősségvállalás felé nyit, hanem erősíti a generációk közötti kapcsolatot is, amelyre a Deep Purple meghívása az élő példa. Így elérhetjük, hogy családok segítenek családoknak. A védtelen, beteg, intenzív ápolásra szoruló gyermekekért szól az összefogás, kérem a vállalatok szíves támogatását a „Rockzenével az életért!” kezdeményezéshez.”– mondta el Róth Pétert alpolgármester.

Dr. Szabó  Gabriella, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház orvos-igazgató helyettese szerint: „A FEZEN Fesztivál szervezőinek kezdeményezése példaértékű, hiszen olyan közösségi érték, mint a gyermekek egészsége szerepel a támogatandó célok között. Köszönjük, hogy intézményünk Újszülött-, Csecsemő- és Gyermekosztályára esett a választás. Az osztály intenzív részlegén nagy segítséget nyújtana egy új, modern ágy az ápolói munkában, a gyógyításban.”

További információt a www.fezen.hu oldalon vagy a www.facebook.com/FezenFesztivaloldalon találnak.

Kapcsolódó cikkek

FEZEN – Hangulatjelentés, 3. nap

KMZ

FEZEN – Hangulatjelentés, második nap

KMZ

FEZEN – Hangulatjelentés 0. nap

KMZ

Ereklyevadászat a FEZEN-nel

KMZ

A Tankcsapdával, a Tito And Tarantulával és a Dragonforce-szal bővült a FEZEN-felhozatal

KMZ

Fear Factory és Amorphis a 2013-as FEZEN-en!

KMZ

Újabb fellépő a FEZEN-en: jön az Arch Enemy!

KMZ

2013-ban is a MÁV-pályán várják a FEZENezőket

KMZ

Szólj hozzá!

A továbblépéshez fogadja el a sütik használatát. Részletek

Sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk az Ön weboldalhasználatra vonatkozó adatait, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket Ön adott meg számukra vagy az Ön által használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek. A weboldalon való böngészés folytatásával Ön hozzájárul a sütik használatához.

Bezár