
Az Infern egy új death metal banda. Helyileg Franciaországot, hatásként pedig leginkább a Bolt Thrower nevét mondhatjuk. Tehát a korai ’90-es évek old school death metal vonaláról van szó. Új banda, old school irányvonal, szerethető brutalitással és kellő lelkesedéssel, lendülettel kezdődik az Infern élete! Mikor akadtatok egymásra és hogyan jött össze a csapat? Mindenki az old school vonalat szereti?
Loup: Sylvain és én alakítottunk egy stoner bandát már több, mint 15 éve. Barátok maradtunk és egyszer horgászat közben elhatároztuk, hogy alapítunk egy death metal zenekart. Vicces, hogy egy lemez, amit kifogtunk, indított el minket ezen az úton. Aztán Julien, az unokatestvérem is csatlakozott hozzánk, hozta Simont és JM-t, akikkel már régóta együtt zenélt. Úgy döntöttünk, hogy nyers és groove-os megközelítésű death metalt fogunk játszani, vegyítve azokat a ’90-es évekbeli bandákat, amiket mindannyian szeretünk. Ha old school megközelítés alatt azt érted, hogy egyből felismerhető gitártémákat és groove-os dobtémákat írunk rendszerellenes szövegekkel, akkor igen, ez az amit el szeretnénk érni.
Julien: Mindannyian többé-kevésbé rajongói vagyunk az old school zenének, death metal, HC, stoner, heavy metal, szóval könnyen dűlőre jutottunk mit is akarunk csinálni.
Nyilván az újdonságokat ne keressük, mert ti azt a bizonyos eredeti death metalt művelitek és ahhoz nem is nagyon szabad hozzányúlni. Ettől még lehet érdekes, brutális és fasza riffek gyűjtőhelye. Hogyan kezdtetek neki a dalok írásának? Mennyire foglalkoztatok az eredetiséggel?
Loup: Mióta Tony Iommi feltalálta a metalt minden egy jó riffel kezdődik! Próbálunk emlékezetes riffeket írni, illetve olyan dalokat, amik megmaradnak benned és nem túl komplexek. Csak megírjuk, ami eszünkbe jut, tapasztalt zenészek és zenehallgatók vagyunk, aztán együtt formáljuk olyanra a dalokat, amilyennek lenniük kell. Ha nekünk tetszik, akkor reméljük, hogy az embereknek is fog. Eredeti-e? Remélem a hallgatók azt gondolják majd, hogy van némi identitásunk.
Sylvain: Számomra, amíg valamit szívből csinálsz az érdekes. Nézd, nem az a célunk, hogy új stílust találjunk fel, hanem őszinte és autentikus zenét csináljunk.

Október 4-én jelenik meg a debütáló anyagotok a Dolorem Records kiadónál. Ez klassz dolog. 10 dalt készítettetek és igazán jól összeraktátok. Charles Elliott végezte a stúdiómunkálatokat. Miért őt választottátok? Mi volt az elképzelésetek, mit mondtatok neki?
Loup: Chareles-szal dolgoztunk már az első EP-n is és nagyon elégedettek voltunk vele, úgy határoztunk, hogy a nagylemezt is ilyen megközelítéssel csináljuk majd. Felvettük a dobokat és a vokálokat Franciaországban, elküldtük a gitár és basszussávokat is, majd Charlie reampolta őket LA-ben. Utána emailben beszéltük meg a keverési és masterelési folyamatot. Azt kell mondjam elég jó munkát végeztünk így együtt. Arra kértük, hogy legyen olyan, mint a saját bandájával kiadott előző lemeze, illetve legyen olyan hatása, mint a Blood Red Throne-nak, Deicide-nak, de közben legyen meg benne az Obituary és Death hatás is a ’90-es évekből. Elég tág és nem túl könnyű kérés.
Mit kell tudnunk a dalokról? Mire hívnád fel a figyelmet a zenétek kapcsán? Miért érdemes meghallgatni?
Sylvain: Olyan dalokat írunk, amiket szívesen hallgatunk és büszkén játszunk, amit ezen a lemezen hallhatsz azt hatalmas lelkesedéssel komponáltuk.
Loup: Fogós dalokat akartunk jó riffekkel és groove-okkal, hogy az emberek érezzék a színpadról sütőenergiát és jól érezzék magukat.
Aki megvásárolja a CD-t egy tartalmas 12 oldalas bookletet kap hozzá, amiben a szöveg is szerepel. Miről szólnak a dalok? Ki írta a szöveget?
Julien: Én felelek a szövegekért és a dallamokért 🙂 . Némelyiket a minket körbevevő világ inspirálta (a kapitalizmus csapdája, despotizmus), de vannak olyanok, amik tipikus death metal témák, mint a paranoia vagy a különböző félelmek. Szóval a szövegek tekintetében elég vegyes a kép. Vegyük példának a Phineast, ott párhuzamot vonok Phineas Cage (aki egy amerikai vasúti építőmunkás volt) és a mai világ között (eltűnnek a megszokott dolgok, amik megváltoztatják az életünket vagy a mindenhol jelenlévő social media), ez a dal az emlékekről is szól. Ezzel ellentétben a Ganing Down például konfliktusokról és háborúkról szól, tudod, amik most is zajlanak a világban. A Burning fields arról szól, hogy mindannyian rabszolgái vagyunk a modern társadalomnak, amiben élünk.
A francia undergroundban manapság mennyi hasonló stílusú zenekar születik? Mennyire kedvelt ez a műfaj most jelenleg arrafelé?
Loup: Rengeteg nagyon jó death metal banda van Franciaországban, erős a színtér az olyan bandáknak köszönhetően, mint a Skelethal, Voorhees, Mercyless, Mortuary, hogy csak néhányat említsek. A kiadónk, a Dolorem Records, jó munkát végez, hogy az olyan zenekarokat, mint az Ad Vitam Infernal vagy Creeping Fear is megismertesse a közönséggel.
Mekkora az elvárásotok az albummal kapcsolatban? A legkisebb sikernek is örülni fogtok 🙂 ?
Loup: Már több mint 2 évet dolgoztunk a lemezen, szóval az mindenképpen jó érzés, hogy megjelenik és kap némi promóciós támogatást is. Eléggé optimisták voltunk, 500 LP, 500 CD és 50 kazetta jelent meg, szóval reméljük néhányat el tudunk adni a lemezből. 😊 Az emberek keményen rázzák a fejüket a bulikon és folyamatosan kérdeznek a merchekről a koncertjeinket, ez egy hatalmas áldás.
Gondolom az Infern célja, hogy mindig az old school stílusnál maradjon? A formálódás szerinted milyen irányba mehet el?
Loup: Van már pár kész riffünk és dalvázlatunk, de ezeken még dolgoznunk kell a jövőben. Próbálunk ragaszkodni ahhoz, akik vagyunk, szóval a második lemez is hasonló lesz, de lehet több lassabb dal vagy még brutálisabb? Nem tudjuk még. Az album megjelentetése nagyon időigényes volt, szóval most nem annyira a dalszerzésre koncentráltunk, de nagyon boldog vagyok, hogy ismét foglalkozhatunk vele.
Julien: A következő pár dalban biztosan hűek leszünk önmagunkhoz. Old school, könnyen hallgatható, de azért belemászunk az arcodba. Tudjuk, hogy nem találtuk fel újra a kereket, de hát nem is ez a célunk.
Az elmúlt néhány évben elég sok régi banda újra aktivizálta magát. Melyik zenekar feltámadásának örültél legjobban és ki lenne még jó, ha megint zenélne?
Sylvain: Nem is tudom, mindig örülök, amikor valamelyik régi banda visszatér, de néha azért ezek nem sülnek olyan jól el. Szóval néha jobb lenne, ha csak nosztalgia lenne csalódás helyett.
Az új csapatokat (2000-es év utáni megjelenésűt) mennyire tartod másnak az old school stílushoz képest?
Loup: 2000 is már jó rég volt 😊
Stílusilag szerintem az a jó, ha minden zenész merít abból, amit szeret és valami különbözőt akar csinálni, ha már nem is teljesen újat.
Az olyan bandák, mint a Gatecreeper pár éve jelentek meg és a klasszik HM-2 hangzású svéd death metal új hullámát hozták el. Old school zenét játszanak? Igen. Eredetiek? Szerintem igen. Valami újat csinálnak? Számomra igen. Erősen hatottak rájuk a ’90-es évek death metal bandái, de számomra ők fiatal srácok, akik királyul ötvözik a különböző hatásaikat, thrash, death, black metal. Nem mindenki lehet olyan úttörő, mint a Venom, a Pantera vagy a Judas Priest. Remélem mi is ilyen zenekar vagyunk, ami ki tudja mutatni az imádatát minden metal műfaj felé 2 vagy 3 dalban, amiket szívesen hallgatnak az emberek.
A death metal rajongók szerintem örülni fognak nektek amint felfedeznek titeket. Legyetek minél hangosabbak, hogy minél több Infern rajongó legyen 🙂 !
Sylvain: Ne aggódj, hangosak leszünk! Köszi az interjút, király volt!
https://www.facebook.com/InfernDeathMetal
https://www.instagram.com/infern_deathmetal
https://www.youtube.com/@infern7303
https://soundcloud.com/inferndeathmetal
Angol nyelven elérhető itt: https://kronosmortusnews.com/2024/10/13/infern-interview