Lemezismertetők

A FOREST OF STARS – A Shadowplay For Yesterdays

Kiadó: Prophecy Prod.

Weboldal: www.aforestofstars.co.uk

Kiadás éve: 2012

Stílus: Psychedelic Black Metal

Brief Sum: Great concept album. It reminds me of Silentium’s Sufferion of Hamartia Prudence disc. The band mixes the Black and Post-Black genres with Folk music. For me one of the best albums this year so far.

 

Az Intró eleje nekem kicsit félre sikerülten indul. Valami motoszkál benne, a sötét hangulat, de csak onnantól lesz teljes amikor a szöveg is beindul. Szónoklat jellege van némi filmes beütéssel.

Az első szám egy lassú poszt-blackes témával indít, ami aztán viszonylag hamar átcsap egy kis tekerésbe. A lemez egyébként alapvetően jól szól, a gitároknak kicsit több teret adtam volna, de ennek ellenére mindenhol jól hallhatóak. Rögtön megmutatkozik milyen sok rétű lemezt tartunk a kezünkben. Az első számban előjönnek aztán a vonósok is melyek népi jelleget kölcsönöznek az eddigi Black-es életérzésnek. A Silentium szépsége és a Forgotten Tomb sötétségének keveréke jut eszembe. Az ének erősen szenvedős, károgós melyet gyakran díszít aláfestésnek női kórus.

Ami az első pár szám meghallgatása után eszembe jut, hogy mennyire megfelelő arányban vannak a gyorsabb és lassabb részek és szerencsére a folk-os beütésű dolgok nem veszik át az uralmat. Lehet ez csak nekem szerencse, de soha nem szerettem, ha egy zenekar csak is a népi hangszerekre épít.

A négyes számban mely a „The Blight of God’s Acre” címre hallgat kapunk egy kis tiszta vokált is, mely aztán magával rántja a világ összes fájdalmát. Vissza térve a hangzásra külön tetszik, hogy a vonósok nem nyomják el a többi hangszert, kellemesen ott zizegnek ahol kell nekik. Se nem túl elől, se nem túl hátul.

Az ötös track egy átvezető. Mindig szerettem, ha kap a hallgató egy kis pihenőt és nem sajnálják a rövidebb számokat is rátenni a lemezre. Itt jelennek meg talán a lemezen az első elektrós beütésű témák melyek aztán később nagyobb teret is kapnak a zenében.

A lemez egyébként egy koncept album, így a dalszövegek teljes mértékben összefüggnek. Egy önnön magával küzdő emberről szólnak, aki az erkölcsösség és a romlás között ragadt. Itt megint csak a Silentium-ot kell megemlítenem méghozzá a Sufferion albumot. Nagyjából annak az összetettsége nyűgözött még le ennyire.

A borító nekem nagyon tetszetős, szép és ötletes munka mely ki is fejezi a lemez történetét teljes mértékben.

A „Gatherer of the Pure” címre keresztelt darab mely a hetedik helyet kapta a lemezen némi cirkuszi jelleget ölt az elején. Átadva az őrület kibontakozását a főhősünk személyében. Itt már a Pink Floydos hatásokat érzem a zenén. Hihetetlen mennyi mindent beletettek ebbe a lemezbe. Folyamatosan leköti a hallgatót és nem is sejtheti mire számítson. Egyik pillanatban az egekbe emel, a másik pillanatban ledob a mélybe.

Az utolsó két szerzemény a megnyugvást hivatott elhozni melyet sikerül is. Kicsi megkönnyebbülés és feloldozás éri az embert. Remek lezárás.

Az összhossza a lemeznek kb. 62 perc, mely egy koncept albumtól elég jó teljesítmény. Minőségi és változatos anyag, ajánlom szinte mindenkinek.

SAMPLE:
YouTube link

Tracklist:

1. Directionless Resurrectionist
2. Prey Tell of the Church Fate
3. A Prophet for a Pound of Flesh
4. The Blight of God’s Acre
5. Man’s Laughter
6. The Underside of Eden
7. Gatherer of the Pure
8. Left Behind as Static
9. Corvus Corona Part 1
10. Corvus Corona Part 2
11. Dead Love


Pontszám: 9

Kapcsolódó cikkek

A Forest Of Stars – Drawing Down The Rain [official music video]

KMZ

A Forest Of Stars – „Beware The Sword You Cannot See”

KMZ

Hot News: A Forest Of Stars – „A Shadowplay For Yesterdays” out now; Free streaming on Youtube

KMZ

A Forest of Stars – Gatherer of the Pure video

KMZ

A FOREST OF STARS – Opportunistic Thieves Of Spring

Golysz

Szólj hozzá!

A továbblépéshez fogadja el a sütik használatát. Elfogadom Részletek