Lemezismertetők

ANTICHRIST – Forbidden World

Kiadó: High Roller Records

Weboldal: 

Kiadás éve: 2011

Stílus: Thrash Metal

Brief Sum: Forbidden World is not a Pleasure To Kill, Persecution Mania or Hell Awaits, but it would be a nice one even back in the ’80s. A must have for the old school fans.

 

Máig nem tudom, értem annak okát, hogy, amíg a black és death metalnak komoly hagyománya van Svédországban, addig a thrash metal miért nem tudott gyökeret verni a skandináv államban. Tulajdonképpen nem igazán beszélhetünk svéd thrash színtérről, pedig a ’80-as években feltűnt és működött csapatok – pl. Mezzrow, Agony, Merciless – nagyon jók voltak, sőt, kultikus hírnevet sikerült kivívniuk az undergroundban.

Nagyjából 5-6 éve kezdett el kibontakozni (újra) Svédországban a thrash mozgalom, akkoriban olyan fiatal bandák tűntek fel, mint a Leprosy (aztán Caustic Strike-ra változtatták nevüket), az Oppression, a Hazard vagy a Corrupted (akikből Corrupt lett). Egy részük a bay area-i, más részük a tradicionális, európai thrash metalt preferálta, egyet mindenképpen kijelenthetek, hogy kiváló felvételeket, demókat készítettek pár évvel ezelőtt. A 2005-ben Växjö-ben alakult kvintett tagjai nem nyeretlen tízévesek, a fotóik és öltözködésük alapján egyértelműen lejön, hogy nem tegnap fedezték fel az old school európai thrasht. 2009-es Crushing Metal Tape valamint 2010-es Put To Death demóikat (ezek amúgy a Home Taping Cruelties jóvoltából együtt is megjelentek) követően jelentették meg idén bemutatkozó anyagukat.

A valamivel több mint fél órás lemez kapcsán nem kell komolyabb eszmefuttatásba bocsátkozni, régi vágású, európai thrashről van szó. Az olyan tételektől, mint a Dark Sorcery, a Death Rays, a Militia Of Death vagy a Terror Dimension minden old school thrasher szája fülig szalad, korai Slayer, Kreator, Merciless hatásokból táplálkozva nyomják a srácok a talpalávalót. Old schoolhoz történő vonzódásukat a Victims Of The Blade galoppozós riffelése is igazolja. A címadó szerzemény formájában egy rövid átkötő darabot is feltettek a korongra, míg a Minotaur egy kissé hosszú (és szerintem teljesen felesleges) instrumentális szerzemény. Mindösszesen két nóta került fel az anyagra a demókról, a Torment In Hell és a Sign Of The Beast. Lényeges az is, hogy a mai modern technológiát mellőzve abszolút régi sulis megszólalása van az anyagnak, feltételezem ez is volt a céljuk.

Retro thrash vonalon mindenképpen egy kiváló alkotás a Forbidden World, remélem mihamarabb érkezik a folytatás.

SAMPLE:
YouTube link

Tracklist:

1. Dark Sorcery
2. Victims of the Blade
3. Torment in Hell
4. Forbidden World
5. Necropolis
6. Death Rays
7. Sign of the Beast
8. Minotaur
9. Militia of Death
10. Terror Dimension

Pontszám: 9

Szólj hozzá!

A továbblépéshez fogadja el a sütik használatát. Elfogadom Részletek