Lemezismertetők

COMA – Excess

Kiadó: Mystic Productions

Weboldal: www.comagroup.eu

Kiadás éve: 2010

Stílus: Rock / Metal

Brief Sum: Maybe they are very great and successful at home, but in the international scene they have serious time-lag. I wouldn’t be surprised, if they’ll achieve serious successes at home again and get respectable Polish awards and acknowledgements.

 

Ha egy zenekar biográfiája merő öntömjényezés, fényezés, az már gyanús. Persze, el kell adni a kiadványt, a produkciót, fel kell rá hívni a figyelmet, de azért ne essünk túlzásokba.
1998-ban Dominik Witczak gitáros és Tomasz Stasiak dobos, akik korábban már együtt játszottak egy zenekarban, azzal a céllal próbálták meg létrehozni a Coma-t, amely többek között az Illusion, Pearl Jam, Led Zeppelin inspirálta muzsikát játszana. Hamarosan Rafal Matuszak basszusgitáros és Wojciech Grenda gitáros csatlakoztak hozzájuk, azonban hiányzott még egy énekes. A srácok elvárásai nagyon komolyak voltak. Az első, Piotrral történt próba után, kiderült, hogy ő a legmegfelelőbb erre a posztra. 2003 végén Wojciech Grenda távozott, helyette Marcin Kobza került a bandába, a Coma pedig aláírt a BMG lengyelországi részlegével. A biográfia alapján odahaza Lengyelországban nagyon népszerűek lehetnek, ugyanis bemutatkozó korongjukat, a Pierwsze Wyjscie Z Moku az év lemezévé választották egy fryderyk statuette-tel (az ottani Grammy díjjal ekvivalens) megfejelve. Második albumuk a Zaprzepaszczone Sily Wielkiej Armii Swietych Znaków (2006) hetekig az első maradt a hivatalos eladási listákon és hamarosan arany lemez státuszba jutott. 2008-ban Tomasz Stasiak helyére új arc ült be a dobszék mögé Adam Marszalowski személyében. Az infolapon olvasható többi díjat, elismerést, dícséretet most hanyagolnám, legyen elég annyi, hogy 2009-ben igazolták a Mystic Productionshöz és ilyen előzmények után, felhajtás és siker közepe állt neki a csapat az Excess elkészítésének.

A lemezen még csak nyomokban sem fedezhető fel a fentebb említett Zeppelin vagy Hendrix hatás, ellenben merítenek technós, popos hatásokból (Excess), groove orientált, a Prongot idéző metalból (Transfusion) vagy a Coal Chamber/Korn fémjelezte nu metalból (Poisonous Plants, Confusion); ez utóbbit a tiszta éneket variáljuk a torokszaggató üvöltéssel, a riffek, a ritmusok is igazolják. Van még itt lassú szám is (T. B. T. R. – azért tesznek bele súlyos részeket is), funky hatásokat magán hordozó felvétel (Struggle), tehát kevernek a srácok, mint a fagylaltgép, a végeredmény meg olyan, amilyen.

Nem mondom azt, hogy csapnivaló, csak nekem eszembe nem jutna ilyen zenéket hallgatni. A dicsérő szövegekkel meg csak csínján bánjunk.

SAMPLE:
MySpace link

Tracklist:

1. Excess
2. Transfusion
3. Poisonous Plants
4. Confusion
5. T.B.T.R.
6. Struggle
7. Afternoons In The Colour Of Lemon
8. Witnesses Of The Decline Of The Eternal Boys Land
9. Silence And Fire
10. Eckhart
11. F.T.P. (Bonus)
12. F.T.M.O. (Bonus)

Pontszám: 5

Kapcsolódó cikkek

Hot News – Coma’s new album achieves Gold sales status on ship debuting at Number One!

KMZ

Szólj hozzá!

A továbblépéshez fogadja el a sütik használatát. Elfogadom Részletek