Lemezismertetők

FACEBREAKER – Infected

Kiadó: Cyclone Empire

Weboldal: myspace.com/facebreaker_mail

Kiadás éve: 2010

Stílus: Death Metal

Brief Sum: These five Swedish guys have created a massive album chock-full of excellent songs again. We’re talking about one of the best of today’s death metal scene.

 

A ’90-es évek végén, a 2000-es évek elején egy új, fiatal death metal bandákat tömörítő mozgalom tűnt fel Svédországban. Ezek a csapatok szakítva a klasszikus Sunlight hangzással, a floridai, technikás irányt részesítették előnybe és művelték magas fokon. Tulajdonképpen jelen időben is fogalmazhatok, lévén –egy képzavarral élve- a floridai svéd bandák napjainkban is aktívak, más kérdés, régen hallottunk már felőlük. Immersed In Blood, Visceral Bleeding, Spawn Of Possession, Insision, Aeon – rájuk gondoltam első sorban.
Ráfért a vérfrissítés a svéd death metal színtérre, hiszen a régi nagyok takaréklángon égtek. Az Entombed régen hátat fordított a death metalnak, az Unleashed és a Grave feloszlottak, egyedül a Dismember tanúsított folyamatos aktivitást. Az idő tájt, tehát a ’90-es évek legvégén (egészen pontosan 1999-ben) alakult a Facebreaker is, azonban a fentebb említett csapatokkal ellentétben, ők a klasszikus, svéd death metal illetve hangzás ápolását tűzték ki zászlajukra. Eme döntésük abszolút nem meglepő, hiszen Roberth „Robban” Karlsson énekes a „hőskorban” a Pan Thy Monium tagja volt, de megfordult egy rövid ideig az Edge Of Sanity-ben is, tehát tudja, honnan fúj a szél.

A Facebreakert tavalyelőtt fedeztem fel a Mystical Music fanzine segítségével, melynek hatására annak rendje és módja szerint begyűjtöttem mindkét lemezüket (egy demo és egy 7” Ep fűződik még a nevükhöz), így nem volt kétséges számomra, hogy új, harmadik lemezükre is szert akarok tenni. Ha nagyon kritikus vagyok, akkor azt mondom, hogy felépítését tekintve kiszámítható a korong, lévén gyors, középtempós (helyenként doomos), gyors, középtempós dalok követik egymást, azonban minőségüket tekintve nem hagynak kívánni valót maguk után a dalok. A korai Entombed és Grave tökéletes elegyét prezentálják az olyan tételek, mint a Creeping Flesh, a Cannibalistic, a Torn To Shreds vagy a Bloodshed. Talán nincs annyi dallam és harmónia a lemezen, mint a legutóbbi Evocation-ön vagy bármelyik göteborgi death metal anyagon, az azonban vitathatatlan, hogy Janne Ivarsson és Mika Lagrén gitárosok valamint a Jonas Magnusson basszusgitáros Mikael „Kniven” Wassholm dobos alkotta ritmusszekció nagyon érti a dolgát, hallatszik, hogy nem tegnap kezdték el a szakmát. Mankind Under Siege-ben és a Bloodthirst-ben az is megmutatkozik, hogy a Bolt Thrower munkássága sem hagyta őket hidegen, legalábbis a gitárok megszólalása, a harmóniák erre utalnak. Mondanom sem kell nagyon vastag és erős a hangzás, mintegy megkoronázva a kitűnő produkciót.

Úgy vélem, hogy az előző Dead, Rotten And Hungry méltó utódját készítette el a csapat. Minthogy idén sem szenvedünk hiányt minőségi death metal kiadványokban, ez a lemez feltétlenül közéjük tartozik. Mai modern hangzásba ágyazott, old school svéd death metal, úgy ahogy a legjobbak, a legnagyobbak csinálják.

Tracklist:

1. Creeping Flesh
2. Cannibalistic
3. Torn To Shreds
4. Epidemic
5. The Return (Bonustrack for Limited 1st Edition Digipack-CD and LP)
6. Bloodshed
7. Mankind Under Siege
8. Waiting For The Pain
9. Into The Pit
10. Bloodthirst
11. Reanimating The Dead
12. Infected

Pontszám: 9

Kapcsolódó cikkek

Hot News: Facebreaker – New album in the works, tracklist revealed & tourdates

KMZ

Hot News: Facebreaker – Reveal album title + cover of their 4th killer album and announce German tourdates

KMZ

Szólj hozzá!

A továbblépéshez fogadja el a sütik használatát. Elfogadom Részletek