Lemezismertetők

FANATIC ATTACK – Waiting To Rot

Kiadó: Metal Ör Die Records

Weboldal: @ Facebook

Kiadás éve: 2014

Stílus: Thrash Metal

Brief Sum: All in all a great introduction, can only recommend for fans of the genre, especially considering that this is one fine piece of contemporary homeland underground and currently we don’t have any old school thrash bands.

 

2012 szeptemberében egy, a Kék Madár Klubban, Marcaliban elkövetett koncert alkalmával ismertem meg a Zala megyei csapatot. Olyan minőségi, jó megszólalású, brutális, profin összerakott old school thrash programot toltak, amellyel megvettek dekára és a zenekar személyemben egy nagyon lelkes rajongót avatott. Mondhatni szerelem az első látásra.

Addigi mérlegük két demo (Damned World – 2010, Septoxe – 2011) és egy Ep (Fight For A Lie – 2012) volt és eme utóbbi kiadványt a koncertet követően meg is vettem. Folyamatosan és lelkesen írta a zenekar a nótákat, melynek eredményeként ez év februárjában az egri kiadó megjelentette a társaság első nagylemezét. A mintegy 36 perces, 10 tételes korong a korai Sodom és Kreator hatását viseli magán, amellyel gyakorlatilag mindent elmondtam, azonban itt sokkal többről van szó. A Kreator befolyást Pőcze Ádám gitáros/énekes agresszív, a fiatal Mille Petrozza-t idéző előadása nyomatékosítja a legjobban, míg a sebesség, a gyorsaság, a dinamizmus, a lendület mindkét bandát. Ehhez a mixhez korai Venom és Motörhead hatások is csatlakoznak, melyeket Kuczkó Gábor basszusgitáros vastag futamai igazolnak. Csakhogy a zalai fiatalok nem elégszenek meg a szimpla reszeléssel, sikálással, változatos nótákat tettek fel az anyagra. A repertoár az ultragyors tekeréstől kezdve, a klasszikus, tradicionális, germán alapú galoppozáson keresztül, a középtempós illetve doomos részekig terjed, a csapat legfőbb fegyvere a változatosság. Ha már itt tartunk, Ploner Patrick személyében az ország egyik legtehetségesebb ütőse ül a dobfelszerelés mögött. Előszeretettel élnek az akusztikus betétek adta lehetőségekkel (pl. When I Take, Out Of Order, The Shortest Day), a Bury Me súlyos, doomos kezdésével hívja fel magára a figyelmet, míg a címadó szám egy óriási old school thrash száguldás, számomra a lemez legjobbja.

Fontos szerepet játszanak a dallamok és refrének is, nagyon értenek a csókák a jó szerzemények megkomponálásához. Mindazonáltal két dologba belekötök, az egyikbe kötelező, a másik amolyan szőrszálhasogatás. Mivel a korong a csapat próbatermében került rögzítésre, a hangzás nagyon karcsú, erőtlen, a ’80-as években felvett legjobb hazai demók megszólalását idézi. Azt nem mondom, hogy hazavágja az anyagot, mindenesetre sokat vesz el az élvezeti értékéből. Ami engem illet, a magyar nyelven előadott Harc nótát én lehagytam volna, már csak azért is, mert nem illik bele a koncepcióba, a srácok helyett én az Escape To Madness-t tettem volna fel helyette, de ez legyen az én problémám. Mindent egybevetve, ez egy kiváló bemutatkozás, a stílus szerelmeseinek csak ajánlani tudom, már csak azért is, mert a jelen honi undergroundban ez a muzsika párját ritkítja, jelenleg nincs egyetlenegy old school thrash zenekarunk sem.

Ha a rothadásra nem is várok, de a második albumra már nagyon. Betyáros lesz.

SAMPLE:
YouTube link

Tracklist:

1. Walls
2. When I Take
3. Waiting to Rot
4. Night at the Park
5. Out of Order
6. Bury Me
7. Harc
8. The Shortest Day
9. Repossessed
10. Verlierer

Pontszám: 8.5

Kapcsolódó cikkek

Fanatic Attack, Atrox Trauma, Nemezis, Csatazaj – várakozáson felüli volt az este

KMZ

Fanatic Attack / Csatazaj / Axemen – nagyon vártuk a bulit

KMZ

FANATIC ATTACK – Withstand the Storm

Georgius

Fanatic Attack – újévi köszöntő

KMZ

Koncertajánló: Deathstorm, Fanatic Attack, Needless

KMZ

Axegressor, Fanatic Attack, Bäd Hammer – Koncertbeszámoló

Dr. Feelgood

FANATIC ATTACK – Fight For A Lie Ep

Dr. Feelgood

Catalepsy, Fanatic Attack, Taste My Pain – Koncertbeszámoló

Dr. Feelgood

Fanatic Attack Interjú

Dr. Feelgood

Szólj hozzá!

A továbblépéshez fogadja el a sütik használatát. Elfogadom Részletek