Lemezismertetők

HALLOWEEN – Don’t Metal With Evil / Victims Of The Night (Re-Release)

Kiadó: Pure Steel Records

Weboldal: halloweentheband.com

Kiadás éve: 2010

Stílus: Metal

Brief Sum: Not the basic, must-hear albums, these songs are the concrete evidence why this band couldn’t make a breakthrough back in the time.

 

A ’80-as években az Egyesült Államokban négy nagy metal színtér létezett: Los Angeles, New York, Bay Area és Florida. Annyi banda indult el ezekről a helyekről, hogy a más helyekről, városokból induló csapatokat háttérbe szorították, azok nem tudtak labdába rúgni mellettük. Pedig figyelemre méltó színterek alakultak ki Chicago-ban (pl. Death Strike/Master, Trouble, Zoetrope stb.), Clevelandben (pl. Chemikill – nem összekeverendő a marylandi alakulattal, Purgatory, Breaker), New Orleansben (pl. Exhorder), Texasban (pl. Devastation, S. A. Slayer, Militia, Watchtower stb.) vagy Marylandben (pl. The Obsessed) is.

Az 1982-ben alakult Halloween Detroitból származik. Hiába kutattam gőzerővel detroiti csapatok után, mindössze a Seduce-ra bukkantam, a Repulsion-re (igaz ők Flintből indultak, ami szintén Michigan államban van) illetve annyit tudok, hogy Alice Cooper Detroitban született. Tulajdonképpen két különálló anyagról van szó, nem egy cd-n került kiadásra ez a két album, de azért vontam össze őket, mert túl nagy különbség nincs közöttük. A banda 1984-ben debütált a Trick Or Treat single-lel és ezt követte a Don’t Metal With Evil, szintén 1984-ben. Az eredetileg a Motor City Metal által megjelentetett lemez szerintem nem durrant nagyot abban az évben, már csak azért sem, mert túl nagy volt a konkurencia akkoriban. Mire gondolok? Ride The Lightning (Metallica), Fistful Of Metal (Anthrax), Violence And Force (Exciter), Hail To England (Manowar)… Tovább is van, mondjam még? Ha-ha! Megmaradt a kultikus, underground státuszban és csak a legfanatikusabb rajongóknak mond valamit a Halloween neve.

Zeneileg a brit heavy metal és a los angelesi glam bandák keverékeként írható le az anyag. A Girlschool-t, Motörhead-et, korai Accept-et idéző, zakatolós Busted vagy Trick Or Treat a tradicionális metal bandák iránti vonzalmukat, míg a Scared To Death, a lassú, ballada jelleget öltő Justice For All vagy a Shout At The Devil-re hajazó címadó nóta a glam iránti kötődésüket bizonyítja. Brian Thomas énekes hangja nagyon hasonlít Vince Neil-ére valamint Davy Vain-ére, Rick Craig gitáros valamint a George Neil basszusgitáros Bill Whyte dobos alkotta ritmusszekció is jól teszi a dolgát, vastag a gitár, dohog a bőgő, de a minőség nem vetekszik a Too Fast For Love vagy a Shout At The Devil nívójával.

Egy-két meghallgatás után még elmegy melletted a korong, mint a 6:20-as gyors, de ha több időt fordítasz rá és jobban belemerülsz, akkor a The Wicked Witch, a What A Nice Place és a She’s A Teazer is közel kerül(het)nek hozzád, ezek fogós, dallamos metal nóták, a lemez legjobbjai. Háromszor is újrakiadásra került az anyag: 1998-ban (Motor City Metal), 2008-ban (Killer Metal Records – négy koncertdallal felturbózva) és idén, három bónuszfelvétellel megspékelve.

Ezt követte volna a Victims Of The Night 1986-ban. A feltételes mód azért indokolt, mert az anyag ugyan rögzítésre került, de akkoriban a csapatnak nem volt szerződése, így először csak 1997-ben látta meg a napvilágot az album. Tagságot illetően nem történt változás a banda kötelékében, zeneileg azonban kommerszebb megközelítés felé fordultak, melyet egyrészt a csiszolt, tiszta hangzás, másrészt maguk a nóták támasztanak alá. Lendületes, speed-es szerzemények itt is hallhatóak (Welcome és Rest In Piece), míg a többi rádióbarát hozzáállást tanúsít. (A Welcome nyitó riffjei a ’90-es évek közepe felé feltűnt svéd retro metalos Bewitched Diabolical Desecration lemezén halható Hard As Steel (Hot As Hell)-ben köszöntek vissza). Balladát (No Place), lassabb tempójú tételt (Nightmares), akusztikus részeket (a rövid, instrumentális Angel és Love ’em And Lose ’em) és szintetizátort (Children Of The Witches) egyaránt hallhatunk, a minőség hagy némi kívánnivalót maga után.

Klasszikusnak egyik albumot sem lehet nevezni, jónak (és azt is csak jó indulattal) pedig csak az elsőt. Az első korong olyan 7-7,5 pont, a második durván 6, tehát átlagolva egy 7-est adok a Halloween albumokra. Egy hangyabokányival jobbak a közepesnél.

SAMPLE:
MySpace link

Tracklist:

Don’t Metal with Evil
1. Busted
2. Scared to Death
3. Justice for All
4. Trick or Treat
5. The Wicked Witch
6. Don’t Metal with Evil
7. What a nice place
8. Haunted
9. She’s a Teazer
10. Tales from the Crypt
11. Fight the Beast
12. I confess
13. Vicious Lies
14. Evil Nation

Victims of the Night

1. Intro
2. Welcome
3. Victims of the Night
4. No Place
5. Rest in Piece
6. Candy Caine
7. Nightmares
8. Angel
9. Love’em and Lose’em
10. Children of the Witches
11. Revelations 23:1 (The Dream)
12. Come and get it
13. Victims of the Night (DAoC Version)
14. Halloween Night (Hidden Track)

Pontszám: 7

Kapcsolódó cikkek

Hot News: Halloween „Horror Fire”

KMZ

Hot News: Halloween – Celebrate 30th Band Anniversary on Tour!

KMZ

Hot News: Halloween in Europe!

KMZ

Szólj hozzá!

A továbblépéshez fogadja el a sütik használatát. Elfogadom Részletek