Lemezismertetők

HELSTAR – Glory Of Chaos

Kiadó: AFM

Weboldal: www.helstar.com

Kiadás éve: 2010

Stílus: Power / Speed

Brief Sum: With their new album Helstar will not cause disappointment for their fans. Strong songs, which stands the test of re-listening. Metal from the „80s in today”s dress. Stain just can’t eats it away.

 

A texasi Helstar már 1982 óta folytatja zajkeltő tevékenységét. De hiába a nagy múlt, a jó lemezek, a mai napig nem sikerült power metaljukkal az áttörés. Talán ennek köszönhető a sok tagcsere, és hogy pihentetve is volt a csapat. A Glory of Chaos még csak a hetedik nagylemezük.
A borító a jópofa The King of Hell-hez képest egyszerűsödött, de még így is jóval veri a régebbi lemezekét.

A kezdésnél nem is évődnek sokat, egy felvezető riff és bele a közepébe. Egy lendületes dalban találjuk magunkat, amely felfedi minden erényét a csapatnak. Van benne zakatolás, dallamos szóló. Ez utóbbiról a Mercyful Fate ugrott be, más zenei környezetben, tuti beillene a legendás csapat játékába.
A lemez tele van üdítően ható apróságokkal. Ilyen a Monarch of Bloodshred középrésze, ami ugyan kicsit ismerős, Annihilator-feeling, de mindenképpen kellemes, az enyhén torzított gitár, háttérben akusztikus bontással. A Bone Crusher címéhez híven thrasesebb tétel. Azért nem egy nagy durvulat, de a gitárok reszelnek rendesen. A lemez legtúrósabb dala kétség kívül az Alma Negra. Nem csak a sebesség miatt, hanem sikerült jó tömörré, sűrűvé tenni a nótát. Ezzel jó kontrasztot alkot az utolsó, alig egy perces dal, ami ősi metal gyökereket feszeget, egy akusztikus, hangulatos levezetés. A meleg hangzás ellenére van benne valami szívfacsaróan szomorú üresség. Kár, hogy ebből nem született egy hosszabb nóta. Az egész lemezt áthatja az ősi metal szellem. Nekem ez a hangulat leginkább a Trinity of Heresy alatt érződött. Az egész dalról a Hammerfall 1997-es Glory of the Brave jut róla eszembe. Most ezen kicsit elgondolkozva, vajon véletlen lehet a két lemez címének hasonlósága? A folytatás a véletlenre szavaztat.

James Rivera hangja jól illik a dalokhoz, néha játszik a hangszínével, változatosságot produkálva, és nem utolsó sorban neki is köszönhető, hogy a modern hangzás ellenére mégis valami régi hangulat jellemzi a művet. Ezek a hatások lépten-nyomon felbukkannak, néha egy apró dallamban, néha hosszabb részekben. A gitárosok sem szűkölködnek a szólók terén. A dobjáték kellő változatosságot mutat, bár túl nagy díszítéseket ne várjunk. Minden mozzanata magán hordozza a 80-as évek végét, még ha látszólag mai is a lemez. Igazából nincs olyan pillanata, amibe bele lehetne kötni, mégis a végeredmény nem tökéletes, egy kis pikantéria hiányzik. Valami, ami kiemeli az átlagból. Lehet, én vagyok a hibás, de az is lehet, hogy ez a csapat keresztje, jót alkotni, de nem igazán kimagaslót.

SAMPLE:
MySpace link

Tracklist:

1. Angels Fall To Hell
2. Pandemonium
3. Monarch Of Bloodshed
4. Bone Crusher
5. Summer Of Hate
6. Dethtrap
7. Anger
8. Trinity Of Heresy
9. Alma Negra
10. Zero One

Pontszám: 8

Kapcsolódó cikkek

Hot News: Helstar – “This Wicked Nest” album trailer available!

KMZ

Hot News: Helstar – „This Wicked Nest” to be released on April 25th!

KMZ

Lillian Axe, Helstar, Mortician, The Order of Chaos, Seven Thorns, Emerald – Koncertbeszámoló

Dehumanizer

Hot News: Helstar – Announce tracklist of their anniversary DVD!

KMZ

Hot News: Helstar – Celebrate „30 Years Of Hel“ / DVD release of anniversary show set for August 31st!

KMZ

Szólj hozzá!

A továbblépéshez fogadja el a sütik használatát. Elfogadom Részletek