Kiadó: Ulterium Records
Weboldal: www.innerwish.gr
Kiadás éve: 2010
Stílus: Power Metal
Brief Sum: I won’t listen this album to death, though I have to admit these six metal warrior did they best. They surely worked hard to get this stuff done. What I miss are the originality and individual design.
Kalimera! Jó napot! A demokrácia és az olimpiai játékok bölcsőjéből Görögországból származó Innerwish zenekar power metálja a régi iskolát kedvelő rockereknek okoz majd kellemes perceket. A banda 1995-ben alakult a több mint háromezer éves Athén városában. Az Ulterium Records kiadásában megjelenő No turning back címet viselő lemezük már a negyedik a sorban. A lemez címe erősen pesszimista (nincs visszaút) és az egyre inkább fenyegető világvégére utal.
A borító ragyogóan alkalmazkodik az armageddon koncepcióhoz, az emberiség elnyeri méltó büntetését. Városaik porrá égnek a civilizáció elpusztul. Kőkemény!
A lemezt a The signs of our lives nyitja erős Iron Maiden utánérzéssel. Kétlábgép és zúzda az arcba már a legelején. Az énekes Babis Alexandropoulos az ifjúkori Bruce Dickinsont idézi a néhol Olümposzi magasságokat túlszárnyaló hangjával. A hat tagot számláló zenekar kihasználja a két gitár adta lehetőséget és olyat zenélnek hogy csak na! Feszes de nem túl bonyolult dobalapokra pakolja rá a két bárdista Thimios Krikos és Manolis Tsigos a heavy/power gitártémáit. Mára csak ők ketten maradtak meg az eredeti felállásból. Az énekes hozza a műfaj jellegzetes operát idéző dallamait. A Chosen one majd a Burnig desires című második és harmadik tétel engem a Hammerfall dolgaira emlékeztet. Míg a No turning back a vasszűzet juttatja az eszembe. A szintetizátor nagyon finoman van csak jelen a kompozíciókban. George Georgiou nagyon jó érzékkel nyúl a billentyűkhöz megspékelve a riffeket egy-egy hangulatos dallammal. A Sirens egy lassabb, zakatolósabb darab. Babis hatalmasat énekel. A refrénnél pedig társai is besegítenek egy kis vokálozás erejéig. Aki vevő az ilyen típusú csapatokra az minden bizonnyal kajálni fogja az Innerwisht.
A Save us egy gyorsabb nóta a már említett zenekarok nyomdokain. Kicsit több szerepet kap a szintetizátor az ezt követő Last breat című számban. Itt Babis megidézi Kai Hansen szellemét. A power metal úthenger dübörög tovább a Lawmaker képében. Majd jön a Welcome to my world ahol az üdvözlet helyett inkább egy jó nagy segberúgást kap a gyanútlan hallgató. Okos a gitárszóló a szám végén. A Kingdom of our prime görög dallamokat felvonultató intróval indít, majd egy szimfonikus fogós dal kerekedik belőle. A Full of lust akár egy Sonata Artica dal is lehetne gyors tempójú virgázós gitárharmóniáival. A zárótétel Live for my own.Zongora és érzelmektől túlcsorduló ének. Ajándék a hellén bandától a rajongó rocker hölgyeknek.
Nem fogom rongyosra hallgatni ezt a lemezt viszont mindenképpen elismerem azt amit itt véghez vitt ez a hat metalharcos. Rengeteg energiát fektethettek ebbe az anyagba. Amit viszont nagyon hiányolok az az eredetiség egy önálló arculat. Szinte mindegyik számnál azt érezheti az ember fia, hogy ezt már hallotta valahol. Egy pár pohár leszboszi Ouzo viszont ezt is feledtetni tudja. Sztinijeaszu! Egészségetekre!
Tracklist:
1. The signs of our lives
2. Chosen one
3. Burning desires
4. No turning back
5. Sirens
6. Save us
7. Last breath
8. Lawmaker
9. Welcome to my world
10. Kingdom of the prime
11. Full of lust
12. Live for my own