Kiadó: Relapse
Weboldal: http://thesoundofminsk.com/
Kiadás éve: 2009
Stílus: Atmospheric Sludge / Post-Metal
(scroll down for English Version)
A Minsk egy amerikai banda, akik 2002-ben alakultak, és június elsején fog megjelenni a harmadik lemezük, a With echoes in the movement of stone. Bevallásuk szerint a fehérorosz főváros, Minsk nagy inspirációt nyújtott nekik, mert hasonlít a főnixmadárhoz: porig égett, hogy aztán saját hamvaiból újjászülessen. Az album összesen 7 számot tartalmaz, de nehéz megragadni az átmeneteket, mert az egész egybefüggő zenei delírium. A dalok alapjában véve a lassúak, maximum középtempóra váltanak.
A zene alapja egy monoton, spirituális ritmus, melyet olykor disszonáns gitárharmóniák vagy szintitémák szabdalnak szét. A dob és basszus összjátéka nagyon figyelemreméltó, a törzsi hangulat megteremtésében kulcsszerephez jutnak. Az egész formáció legkevésbé tehetséges tagját sajnos pont az énekes személyesíti meg. A hangja kicsit jellegtelen, a hangterjedelme is elég behatárolt. Lehet, hogy jelen koncepcióban direkt énekel így, de ez mindenképp gyenge pontja a produkciónak.
Úgy gondolom, a Minsk leginkább a Neurosis-hoz hasonlít, de nekem még az ISIS és a While Heaven Wept neve is eszembe jutott az anyag hallgatása közben.
Összességében a With echoes in the movement of stone egy nagyon érdekes zenei élmény, de személy szerint kicsit kiforratlannak érzem még ezt a lemezt. Rengeteg jó ötlet és kemény munka jellemzi az anyagot, de én bízom benne, hogy ezek a srácok tudnak ennél sokkal jobbat is alkotni.
————————–
ENGLISH VERSION:
Minsk is a band from the USA, whose third full-length will be released on the 1st of June. According to the band, one of their strongest inspirations is the Belarusian city Minsk, that has been burned to the ground several times only to be rebuilt like a phoenix rising from its own ashes. The album incorporates seven tracks, but you can’t clearly look upon them one by one because of the unified musical delirium.
The base of the songs is a slow or mid-tempoed monotonous rhythm which is stabbed by dissonant guitar harmonies or synth themes from time to time. The teamwork of the drummer and the bassist is very fascinatig, and it has an indispensable role in creating the „tribal feeling”. The least talented member of the band is the vocalist. His voice is almost stripped of any characteristics and his voice scale is quite narrow. Maybe the concept of the music requires this singing style, but in my opinion, this is a weakness of the production.
All in all, With Echoes in the Movement of Stone is a very interesting musical experience, but I find this album a bit half-baked. There are loads of good instrumental ideas, and precise work too, but I think that they can create much better things!
Tracklist:
1. Three Moons
2. The Shore of Transcendence
3. Almitra’s Premonition
4. Means to an End
5. Crescent Mirror
6. Pisgah
7. Consumed by Horizons of Fire
8. Requiem: From Substance to Silence