Lemezismertetők

PESTILENCE – Doctrine

Kiadó: Mascot Records

Weboldal: http://pestilence.nl/

Kiadás éve: 2011

Stílus: Death metal

Brief Sum: In the scope of the band’s past and this year’s death metal releases, this is an average album. This production is not worthy of the band.

 

Az elmúlt években, sőt évtizedben több zenekarnál (pl. Whiplash, Nuclear Assault, Metal Church) igazolódott be, hogy visszatérésüket, újjáalakulásukat semmi sem indokolta. A válasz abban rejlik, hogy mai, újkori lemezeik nem veszik fel a versenyt a ’80-as években kiadott klasszikusaikkal.

Amennyiben ezt a megállapítást a death metalra vetítem ki, nem mehetek el szó nélkül az Atheist tavaly megjelent, csalódást keltő Jupiter albuma mellett, nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Hollandia (egyik) vezető, meghatározó death metal alakulata 1994-es feloszlásukat követően 14-15 évvel határozott a visszatérés mellett. A főnök, Patrick Mameli énekes/gitáros mellé Patrick Uterwijk gitáros, Tony Choy basszusgitáros és Peter Wildoer dobos sorakoztak fel és e kvartett készítette el a (véleményem szerint szenzációs) Resurrection Macabre lemezt. Az amúgy 1986-ban alakult zenekarnak több korszaka volt a „hőskorban”. Thrash bandaként kezdtek (Malleus Maleficarum – 1988), majd súlyosabbra váltottak és átmentek death metalba (Consuming Impulse – 1989, Testimony Of The Ancients – 1991), míg nem eljutottak a progresszív death metalig (Spheres – 1993). Kis túlzással, lemezeik egyáltalán nem hasonlíthatóak egymáshoz, mindegyik Pestilence album más és más, azonban a dalokba, a minőségbe sosem lehetett belekötni esetükben. Szerintem a csapat fanatikusai nem tudták mire számítsanak a Resurrection Macabre-vel kapcsolatban, amely értelemszerűen nem állítható korai munkáikkal, maximum csak egy-egy részlet erejéig merített belőlük, különösen a Testimony Of The Ancientsből. A visszatérés óta második, összességében a hatodik Pestilence korong idén látott napvilágot.

Egy megváltozott felállású tagság vette fel az anyagot, lévén Patrick Mameli mellé visszatért a Spheres lemezen illetve az Obscura-ban basszusozó Jeroen Paul Thesseling, míg a dobszéket Yuma Van Eekelen (Brutus, The New Dominion) foglalta el. Rögtön az elején lelövöm a poént, hogy a Resurrection Macabre színvonalát sajnos nem sikerült tartani, tetszik, nem tetszik, a Doctrine haloványabb lett elődjénél. Mameli és Uterwijk gitárjai az előző albumhoz hasonlóan töményen, vastagon szólnak, csak az a baj, hogy emlékezetes témákat, dalokat nem sikerült írniuk. Ahogy fentebb utaltam rá, amíg a Resurrection Macabre hangulatilag itt-ott utalt a Testimony Of The Ancientsre, megjegyezhető szerzeményeket vonultatott fel (pl. Devouring Frenzy, Horror Detox), addig a Doctrine híján van ezeknek. Jeroen Paul Thesseling parádés játéka sem menti meg a helyzetet, az ő futamai nem elegendők ahhoz, hogy jó dalokról, jó lemezről beszéljünk. Yuma Van Eekelen teljesítménye sem éri el Peter Wildoer (Marco Foddisról már nem is beszélek) nívóját, úgy érzem többet is agyalhattak volna a szerzeményeken. Mondjuk annyira nem gáz a helyzet, mert a The Predication intróját követő Amgod, a címadó szerzemény vagy a Salvation jó dalok (megítélés kérdése a jó jelző használata), összességében azonban karcsú lett a végeredmény.

A Resurrection Macabre után bevallom egy ahhoz hasonló színvonalú korongra számítottam, sajnos nem jött be. Azért remélem, hogy nem dobják be a törölközőt és legközelebb egy minőségi albummal rukkolnak elő.

SAMPLE:
MySpace link

Tracklist:

1. The Predication (Intro)
2. Amgod
3. Doctrine
4. Salvation
5. Dissolve
6. Absolution
7. Sinister
8. Divinity
9. Deception
10. Malignant
11. Confusion

Pontszám: 7

Kapcsolódó cikkek

PESTILENCE – Exitivm

Gyrsee

Pestilence – különleges régisulis programmal jön Budapestre a a holland death metal brigád

KMZ

Hot News: Pestilence Album Confirmed for November Release

KMZ

Hot News: Pestilence Signs To Candlelight Records

KMZ

Pestilence Interjú

Dr. Feelgood

Szólj hozzá!

A továbblépéshez fogadja el a sütik használatát. Elfogadom Részletek