Kiadó: PRC Music
Weboldal: facebook.com/sinofgodhu
Kiadás éve: 2012
Stílus: Technical Death Metal
Brief Sum: Fans of brutal, varied and ruthless death metal should immediately get Sin of God’s album, while those who have their doubts in the native death scene’s high standards, can get a little taste in how this kind of music should be made. A lot of foreign bands can simply cover in shame next to Limbus. Big respect for the band!
Nem tudom eleddig, hogy kerülhette el a figyelmemet hazánk feltörekvő death metal bandái közül a Sin Of God. Pedig a 2004-ben alakult zenekar, már két demót és egy Ep-t is megjelentetett. Én úgy gondolom, hogy minden metal stílusban, fontos egy zenekarnál a folyamatos építkezés. Gondolok itt arra, hogy sok olyan banda van, aki csak úgy felránt egy nagylemezt mindenfajta előélet nélkül. Tudom, hogy manapság nem éri meg demókat kiadni (bár az underground szerencsére még mindig előszeretettel él ezzel a formátummal) , de akinek van egy maréknyi önkritikája annak elengedhetetlen, hogy a megfelelő zenei alap és felkészültség rendelkezésre álljon. Ezt most csak azért mondtam el, mert a Sin Of God által világra szabadított első nagylemez a „Limbus” egy tökéjre fejlesztett egységes zenekar képét mutatja. Magyarán (ebből a példából is okulva) megérte ennyit várni, és készülni az első nagylemezre.
A kiadó által küldött rövidke szöveg előszeretettel emlegeti fel a zenekar kapcsán a mai metal színtér egyik legnívósabb hordáját a Nile-t. Nem mondom, hogy nem foglalkozom a kiadói dumákkal, de érdemes őket fenntartással kezelni. Azonban most nem tévedtek, még ha 100%-ban nem is teljesen igaz az állítás. A zenei hasonlóság viszont kétségtelenül megvan. Viszont a korongon szereplő 12 dal (ebből 2 átvezető) olyannyira jól sikerült, hogy ha mostanában valami külszíni fejtésre kerülne a sor, biztos ezt a lemezt raknám be. Ugyanis a Sin Of God-ba minden megvan, amitől egy brutális death metal korongot szeretni lehet. Adott egy kiváló dobos Botyánszki Balázs. Nem is tudom mikor halottam magyar dobostól ennyire feszes és gyors, precíz dobolást. Persze mondhatnánk, hogy ehhez a stílushoz ez elengedhetetlen, de akkor is, amit itt hallunk kérem, az a legfelsőbb ligába tartozik. Nem csak a gyors aprítást sajátította el, hanem a lassabb témáknak is tisztelet parancsoló ereje van. A gitárokról ugyanez mondható el. A súlyos, döngölős témákat is előszeretettel alkalmaznak, de a zenei nagy része szélvész riffekből épül fel. Melyek között akad egy-két dallamosabb megoldás is, sőt még egy-egy kapkodós, nyakatekert szóló is belefér a keretbe. S ezek összessége (plusz a mélyről jövő öblös, hörgésről nem elfeledkezve) alkot egy olyan brutális összképet, melynek a végeredménye egy bizarr, agresszív, szélsőséges zenei pusztítás. Mely fabatkát sem érne jó dalok nélkül. Itt azonban ettől nem kell tartani.
Az összes tétel változatos témákból, tempóból épül fel, folyamatosan fenntartva az érdeklődést, és sokszori hallgatás után megjegyezhető része is akadnak szép számmal. A korong 42 percnyi hossza egészségesnek mondható, mint ahogy a hangzás is tökéletessel passzol a zenei színvonalhoz. A korong külcsín tekintetében pedig egy klasszikus képet ábrázol, ami valljuk be őszintén még ha elcsépeltnek is tűnik, tökéletesen passzol a „Limbus”-on hallható zenei mészárláshoz. Aki szereti a brutális, változatos kíméletlen death metal zenét az sürgősen illessze a polcára a Sin Of God lemezét. Akinek pedig kétségei vannak a honi death szintér magas színvonaláról az most kaphat egy kis ízelítőt, hogyan is kell az ilyen zenét játszani. Sok külföldi banda elmehet a sunyiba a „Limbus” mellett. Hatalmas nagy tisztelet a bandának!
SAMPLE:
YouTube link
Tracklist:
1. Intro / Limbus
2. Kill the Irreligious
3. Demonshrine
4. The Son Who Beat Death
5. Eucharist
6. Labyrinth
7. The Violator
8. Bloodlust
9. Your Sacrifice’s Day
10. Endless Desert
11. Yarn of Legions
12. Sees ov Death and Pain