Az ETHS gitárosa, Staif Bihl mondta: „Büszkén mutatom be első számunkat közelgő, „Ankaa” című vadonatúj albumunkról (a név a Főnix csillagkép fő csillagára utal, más néven Alpha Phoenicis). Az album a kozmoszhoz kötődik, koncepciójában pedig a személyes és bandabeli újjászületéssel foglalkozik. Az első bemutatott, „Alnilam” című szám a lemez lezáró trilógiájának egyik része. Pontosan reprezentálja az újjászületés fogalmát, ami mindenkit érint élete valamely szakaszában. A szöveget életem egyik fordulópontján írtam. Azt hivatott jelképezni, hogy minden folyamatosan fejlődik, az élet mozgás, és változik. Remélem legalább annyira fog nektek is tetszeni, mint amennyire nekünk!”
Az Ankaa, más néven Alpha Phoenicis a Főnix csillagkép legfényesebb csillaga. Az ETHS újra az egekbe tör negyedik nagylemezével, mely szintén az „Ankaa” címet viseli. A francia modern metál csapat hazájában igazi üstökös, most viszont új fényt szórna egy új csillagképben.
Az „Ankaa” sikeresen tartja meg magában a Staif Bihl által vezetett banda esszenciáját – a gitáros egyben a produceri szerepet is betölti. Frontvonalra állított új hölgy tagjuk, Rachel Aspe és más tagcserék viszont új elemeket visznek a csapat hangzásába. Az új album sokkal változatosabb, és általánosságban sötétebb. Az elektronikus szakaszok legalább olyan szépen belesimulnak zenéjükbe, mint a Sarah Layssac (ARKAN) vendégénekes által becsempészett, gyönyörű arab dalbetét. A lemezhez hozzájárult a SOILWORK dobosa, Dirk Verbeuren is egy masszív, ám annál kidolgozottabb dübörgéssel.
Az ETHS Marseilles városában kelt életre, majd futótűzként lobbant végig a francia zenei magazinok címlapjain olyan sikeres anyagok, mint a 2000-es „Autopsie” és 2002-es „Samantha” című EP-k által. 2004-ben debütáló albumuk, a „Soma” olyan neves csapatok előzenekarává tette őket Franciaországban, mint a CHILDREN OF BODOM és a CRADLE OF FILTH. Következő nagylemezük, a „Tératologie” (2008) már az ETHS egy érettebb és tapasztaltabb oldalát mutatta meg, mely fejlődés nagyban köszönhető intenzív turnézásuknak is. Amikor eljött harmadik korongjuk, a „III” kiadásának ideje, a banda nemzetközi közönség elé vitte zenéjét négy daluk angol nyelvre való átírásával.
Sokan az ETHS végét látták a karizmatikus fronténekesnő, Candice személyes okok miatti 2012-es távozásában. A zenekar azonban távolról sem ért végéhez, és sikeresen besorozták a nagyszerű énekest, Rachel Aspe-t. A hölgy korábban már széles körű figyelmet nyert magának, amit jól mutat a milliós nézettségű videó is, melyen az énekesnő Franciaország legnagyobb tehetségkutatóján hörög a ledöbbent zsűri arcába. Rachel vitriolos vokálja remekül illik a banda modern metál stílusának dübörgő riff-viharába, az együttműködés sikerét pedig jól demonstrálja a 2014-es „Ex Umbra In Solem” című EP.
Az ETHS nem csak, hogy él és virul, de az „Ankaa” című vadonatúj albumon új dimenziók kreatív felfedezését csillogtatják meg. Határ a csillagos ég!
Tracklist:
1. Nefas
2. Nihil Sine Causa
3. Amaterasu
4. Seditio
5. Nixi Dii
6. Vae Victis
7. HAR1
8. Sekhet Aaru
9. Kumari Kandam
10. Alnitak
11. Alnilam
12. Mintaka
www.facebook.com/EthsPage
www.facebook.com/seasonofmistofficial
http://smarturl.it/EthsAnkaa